Bez kategorii

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe – Termolit

• Zakładki: 580


Coraz więcej osób zamiast na grzejniki stawia na ogrzewanie podłogowe. Jednak wiele osób myśli, że w miejsach gdzie już są kaloryfery i wylewki niestety nie będzie można go zainstalować, w szczególności np. w mieszkaniach deweloperskich czy z rynku pierwotnego, ponieważ trzeba będzie wszystko kuć i robić wszystko od nowa, włącznie z czasem schnięcia nowej wylewki.

Prawda jest jednak taka, że istnieje jeszcze jedna opcja – frezowane ogrzewanie podłogowe, które jest procesem znacznie krótszym, nie wymaga kucia posadzki (jeżeli dom jest już wykończony) i pozwala na szybsze cieszenie się ciepłem rozchodzącym do pomieszczenia. Czym w zasadzie jest frezowanie posadzki? Jak wykonać ogrzewanie podłogowe frezowane? Jakie są zalety tego szybkiego rozwiązania? I czy taka opcja ma jakiekolwiek wady? 

1. Czym jest frezowanie pod ogrzewanie podłogowe?

2. Ogrzewanie podłogowe frezowane – jakie są jego zalety?

3. Czy można szybko pozbyć się grzejników na rzecz ogrzewania podłogowego?

Czym jest frezowanie pod ogrzewanie podłogowe?

Czym jest frezowanie pod ogrzewanie podłogowe? To wyjątkowa taktyka polegająca na wyżłabianiu rowków w istniejącej już wylewce, rowki, przez które będzie można przeciągnąć rury ogrzewania podłogowego. Warto wiedzieć, że taki montaż ogrzewania podłogowego jest całkowicie bezpieczny, ponieważ rowki wyryte w istniejącej wylewce mają zaledwie dwa centymetry. Można więc powiedzieć, że układamy rury ogrzewania podłogowego na tym, co już jest wylane w danym domu lub mieszkaniu. Niezależnie od tego, czy jest to dom nowy, czy też z rynku pierwotnego. 

Ogrzewanie podłogowe frezowane – jakie są jego zalety?

Jakie ma zalety ogrzewanie podłogowe frezowane? Przede wszystkim wiąże się ono z ciepłą podłogą. Oczywiście główną zaletą jest to, że nie trzeba podłogi kuć, ponieważ jedyne co się robi, to frezuje w niej niewielkie rowki, które można wykonać w przeciągu kilku dni. Dzięki temu nie będziesz musiał robić generalnego remontu w domu i szybko pozbędziesz się istniejącej instalacji z grzejnikami. Ponadto zmniejszą się także Twoje koszty ogrzewania. 

Czy można szybko pozbyć się grzejników na rzecz ogrzewania podłogowego?

Wystarczy kilka dni, aby móc zrezygnować z grzejników i mieć w swoim domu ogrzewanie podłogowe z prawdziwego zdarzenia. Już w zaledwie pięć dni jesteś w stanie cieszyć się nowym rodzajem ogrzewania, które będzie bezproblemowo działało w twoim domu. Warto więc wynająć firmę Termolit, która ma odpowiednie doświadczenie we frezowaniu, która będzie w stanie wykonać je zarówno w nowym domu prosto od dewelopera, jak i w mieszkaniu z drugiej ręki, nawet w takim, które jest usytuowane w bloku z wielkiej płyty. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
535 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *