Inwestycje

Zmiany lokatorskie a umowa deweloperska – jak CRM wspiera zarządzanie zmianami deweloperskimi?

• Zakładki: 200


Firmy deweloperskie coraz częściej elastycznie podchodzą do swojej oferty, umożliwiając klientom  wprowadzanie w zakupionych mieszkaniach zmian lokatorskich, zwanych również zmianami aranżacyjnymi. Możliwość dostosowania pewnych elementów aranżacyjnych stanowi jeden z kluczowych czynników decydujących o wyborze mieszkania i co za tym idzie, dewelopera, od którego zostanie ono kupione. Dla firmy deweloperskiej jest to oczywiście dodatkowe narzędzie sprzedażowe, które nie tylko pozwala poprawić wyniki sprzedażowe, ale także bardzo korzystnie wpływa na marketing i PR marki. Z drugiej strony, to również dodatkowe zobowiązanie i formalność, którą należy uwzględnić podczas zawierania i rozliczania umowy deweloperskiej.

Jak CRM dla deweloperów wspiera obsługę zmian lokatorskich?

Firmy deweloperskie, oferujące modyfikacje np. w zakresie ścianek działowych, instalacji elektrycznych, umiejscowienia i szerokości drzwi wewnętrznych czy umiejscowienia grzejników, zobowiązane są do dopilnowania wszystkich formalności. Wszystkie te zmiany muszą być zawarte w specjalnej umowie na zmiany lokatorskie lub umowie deweloperskiej. Obejmuje ona zarówno zakres zmian, jak i ich koszt. W obsłudze zmian lokatorskich niezwykle użytecznym narzędziem jest CRM dla deweloperów VoxDeveloper. Umożliwia on wprowadzenie wszystkich niezbędnych informacji dotyczących zmian lokatorskich:

  • Informacje o konkretnym projekcie
  • Numer lokalu
  • Status zmiany
  • Kategoria zmiany
  • Opis, zawierający wszystkie szczegóły
  • Cena brutto i netto
  • Stawka VAT
  • Planowany oraz rzeczywisty termin wykonania

Dzięki temu, pracownicy firmy deweloperskiej mają bieżący dostęp do etapów realizacji zmian lokatorskich i innych niezbędnych informacji, co ułatwia zarówno obsługę modyfikacji, jak i obsługę klienta po sprzedaży. Ponadto wszystkie zebrane dane są przetwarzane i pobierane do umowy na zmiany lokatorskie.

CRM dla deweloperów VoxDeveloper to kompleksowe narzędzie dla firm deweloperskich oraz biur nieruchomości. Wyróżnia się na tle konkurencji dzięki efektywnej optymalizacji procesów biznesowych, sprawdzonym praktykom i niezawodnej obsłudze klienta.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
136 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *