Firma

Benefity pracownicze – jakie dodatki motywują pracowników?

• Zakładki: 618


Obecna sytuacja na rynku pracy jest bardzo pozytywna dla pracowników, ponieważ ilość ofert pracy sprawia, że mogą w nich przebierać i to bez względu na poziom doświadczenia. Wysokość wynagrodzenia nadal pozostaje dla pracowników najważniejszą kwestią, natomiast ważne staja się także inny czynniki. Wśród nich są wszelkie benefity pracownicze, takie jak karty sportowe, nauka języków obcych, czy specjalistyczne kursy.

Jakie benefity wprowadzić w swojej firmie?

Oceń swoje siły, na jakie benefity możesz sobie pozwolić. Swoje decyzje warto także skonsultować z pracownikami – na jakich benefitach zależy głównym zainteresowanym? Możesz także skorzystać z opracowań badań społecznych, które wyraźnie mówią, że prywatna opieka zdrowotna (podstawowa i specjalistyczna) jest dla nich bardzo ważna, na którą jednak mogą sobie pozwolić najczęściej duże firmy.

Czy benefity to konieczność?

Pamiętaj, że nie wszystkie benefity muszą być oficjalne i wpisane w politykę firmę. Czasami możesz zaskoczyć swoich pracowników, organizując niezapowiedziane losowanie, w którym można zdobyć podwójne bilety do kina lub teatru. Benefity – poza wymierną korzyścią dla pracowników – wnoszą do firmy coś bardzo ważnego – dobrą atmosferę w pracy.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
498 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *