Inwestycje

Sprężarki Champion do instalacji pneumatycznych

• Zakładki: 61


Sprężarka jest kluczowym elementem instalacji pneumatycznej. Od jej parametrów oraz jakości zależy sprawność całego układu i jego bezawaryjność. Decyzję o wyborze konkretnego urządzenia należy więc dokładnie przemyśleć pod kątem specyfiki i zastosowania systemu. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów sprężarek – łopatkowe, tłokowe i śrubowe.

W zastosowaniach profesjonalnych najczęściej wykorzystywane są te ostatnie. Ich szerokie zastosowanie to wynik między innymi modularności, wydajności, niskich kosztów eksploatacyjnych, nieskomplikowanej obsługi oraz niezawodności. Dzięki temu, że są w stanie bez przerwy dostarczać wysokiej jakości sprężone powietrze, często stanowią element wyposażenia zakładów rzemieślniczych lub przemysłowych.

Poza samym typem sprężarki, przy wyborze urządzenia należy wziąć pod uwagę również jej jakość. Na jej temat sporo mówi to, jaka firma ją wykonała. Wśród producentów sprężarek śrubowych dużym uznaniem cieszy się marka Champion. Jej urządzenia wyposażone są w wydajny silnik elektryczny o mocy od 2.2 kW do 75 kW i mogą generować ciśnienie o wartości od 7.5 do 13 barów. W ofercie Champion dostępne są sprężarki śrubowe ze stałą i zmienną prędkością obrotową.

Urządzenia Champion wyróżniają się także pod względem minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko. Są energooszczędne i wykonane z materiałów, których utylizacja nie sprawia problemów. Producent ponadto wyposażył je w tryb start-stop pozwalający jeszcze bardziej ograniczyć pobór energii dzięki uruchamianiu sprężarki tylko kiedy w instalacji pojawia się zapotrzebowanie na sprężone powietrze.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą TECHEM – dystrybutorem sprężarek śrubowych Champion

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
30 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *