Inwestycje

Siatka ocynkowana – poznajcie jej zastosowanie

• Zakładki: 65


Czasami proste rozwiązania są najlepsze. Nie trzeba wybierać naprawdę drogich materiałów, by zyskać trwałość i niezawodność. Doskonałym tego przykładem jest siatka ogrodzeniowa ocynkowana. Warto poznać jej zalety i zastosowanie.

Siatka ocynkowana – co warto wiedzieć?

Siatka ocynkowana jest niewątpliwie niezwykle trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale też korodowanie. W przeciwieństwie do drewna nie wymaga impregnacji i może przez lata prezentować się dobrze. Warto wykorzystać ją do ogrodzenia posesji, ale sprawdzi się również do ogrodzenia działki budowlanej czy prac budowlanych przy autostradzie. Można też wybrać siatkę ocynkowaną leśną, która jest bardzo tania. Najczęściej wykorzystuje się ją do ogrodzenia działki rekreacyjnej, choć może chronić też przed ucieczką zwierząt hodowlanych czy dzikimi zwierzętami. Warto wiedzieć, że siatka ocynkowana jest odporna na czynniki atmosferyczne i pod ich wpływem nie traci swoich właściwości. Na pewno duże znaczenie ma fakt, że powłoka cynkowa zapewnia kilkanaście razy większą odporność na korozję niż stal, w której nie zastosowano ocynkowania. Aby wzmocnić jeszcze trwałość siatki można wybrać taką, która dodatkowo jest malowana proszkowo. Pamiętajcie, że znaczenie ma też grubość drutu. Im większa, tym większa trwałość. 

Siatka ocynkowana – jaki model wybrać?

Siatka ocynkowana dostępna jest zarówno w wysokości 1 metra, jak i 2 metrów. Standardowo średnica oczek wynosi 55 mm czy 65 mm, natomiast na zamówienie można wybrać inną średnicę, zarówno mniejszą, jak i większą. Siatka ocynkowana jest prosta w montażu i co istotne taki montaż można wykonać samodzielnie. Nie trzeba też posiadać specjalistycznego sprzętu, co pozwoli sporo zaoszczędzić. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.    

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *