Firma

Praca zdalna z dziećmi w domu – sprawdzone pomysły na organizację

• Zakładki: 89


Pracujesz zdalnie? Dzieci musiały zostać w domu i musisz pogodzić opiekę nad nimi z pracą? Praca zdalna z dziećmi nie musi być niemożliwa. Sprawdź nasze praktyczne porady i zobacz, jak się do tego przygotować i jak zorganizować sobie dzień pracy.

Miejsce do pracy dla rodzica i do nauki dla dziecka

Małym dzieciom może być trudno zrozumieć, że rodzic jest w domu, a czeka na niego praca. Opole, Warszawa, Kraków czy mała miejscowość na Podlasiu – bez względu na to, gdzie wykonujesz swoje obowiązki, koniecznie przygotuj sobie osobne miejsce do pracy. Wyznacz sobie własny kąt do pracy zdalnej i przygotuj osobne miejsce do nauki oraz zabawy dla swojego dziecka. Jeśli Twój maluch jest jeszcze mały, na pewno i tak będzie krążył po całym mieszkaniu, ale uzbrój się w cierpliwość – dzieci są mądre i z czasem zrozumieją nowy porządek planu dnia, z podziałem na pracę i zabawę.

Organizacja rodzinnego planu dnia

A skoro mowa o organizacji planu dnia, zaplanuj swój dzień pracy z uwzględnieniem obecności dzieci w domu. O co chodzi? Dziecko, bez względu na wiek, będzie potrzebowało Twojej uwagi i nie zajmie się sobą przez cały dzień. Dlatego rozplanuj swoją pracę w segmentach i przewiduj przestrzeń na przerwy. Postaraj się dopasować liczbę godzin, jakie możesz poświęcić na pracę, do tego nowego porządku. Praca zdalna z dziećmi nie musi być utrapieniem dla rodziców. Ustal czas na pracę i zabawę. Eksperymentuj i testuj – w ten sposób wszyscy w domu nauczycie się, jak radzić sobie w nowej sytuacji.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *