Firma

Jak prowadzić posiedzenia organów spółek online i utrzymywać uwagę uczestników?

• Zakładki: 137


Odkąd dzięki internetowi świat stał się globalną wioską, aby zarządzać firmą, nie trzeba spotykać się w rzeczywistości. Wciąż jednak musimy mierzyć się z podstawowymi problemami komunikacji online, m.in. skupieniem uwagi i utrzymaniem jej przez całe wideoposiedzenie. Oto kilka rad!

Sprawne zaplanowanie posiedzenia

Mówi się, że czas to pieniądz, a członkowie zarządów spółek wiedzą o tym najwięcej. Z poszanowaniem dla Waszego czasu zaplanuj posiedzenie odpowiednio wcześnie i upewnij się, że każdy odczyta wiadomość. Określ dokładne godziny rozpoczęcia i zakończenia. Lepsze są spotkania krótsze, bo pozwalają utrzymać uwagę przez cały czas. Jeżeli posiedzenie musi być długie, zaplanuj przerwy.

Sprawna organizacja posiedzenia

Brak planu posiedzenia prowadzi do chaosu, a pytania uczestników łatwo wybiją prowadzącego z rytmu. Niezbędna staje się agenda – dla Ciebie, ale także dla innych. Przygotuj materiały i roześlij uczestnikom posiedzenia, aby ewentualne pytania wysłali Ci przed wystąpieniem. Jeśli zaś niejasności zrodzą się w czasie posiedzenia, przeznacz czas na odpowiedzi pod koniec.

Wiele posiedzeń wiąże się z koniecznością głosowania. Na szczęście dzisiaj można to robić wygodnie – z dowolnego miejsca na świecie, wszak online. W systemie głosowań Privote dostępne są zarówno tradycyjne głosowania jawne, jak i najwyższej jakości zabezpieczeń wybory tajne. Zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją na stronie lub skorzystania z konsultacji demo.

Widok i zapis z kamerek

Nic tak nie utrzymuje uwagi i nie trzyma w ryzach, jak wiedza, że jest się obserwowanym. Na początku posiedzenia poproś, aby uczestnicy włączyli kamerki. To ważne również ze względu na zapis spotkania. Upewnij się, że posiedzenie jest nagrywane i będzie je można odtworzyć, zwłaszcza jeśli padły kluczowe dla spółki kwestie lub zostało przeprowadzone głosowanie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Privote.net.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
272 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *