Finanse

Ile kosztuje faktoring i czy się opłaca?

• Zakładki: 79


Jeżeli chcesz stworzyć silną markę ze stabilną pozycją na rynku, doskonale wiesz, jak kluczową kwestią jest stabilność finansowa. Jednocześnie, warto stworzyć naszym klientom komfortowe warunki współpracy, które skłonią ich do wyboru właśnie naszych produktów, czy usług. Takim udogodnieniem są najczęściej faktury z wydłużonym terminem płatności. Czy możliwe jest pogodzenie tych dwóch interesów? Rozwiązaniem jest faktoring. Dzięki usłudze faktoringu przedsiębiorca wraz z chwilą podpisania umowy z instytucją finansową otrzymuje środki za nieopłacone faktury. 

Czy faktoring jest drogi?

Zastanawiasz się nad faktoringiem dla swojej firmy, ale obawiasz się wysokich opłat? Bez obaw – większość firm faktoringowych nie pobiera za usługę faktoringu stałych opłat, a pobiera procent od kwoty faktur. Zwykle jest to około 1-4% miesięcznie. Prowizja za faktoring jest rozliczana w momencie gdy kontrahent opłaci fakturę i wykonywane jest pełne rozliczenie usługi. 

Czy warto zdecydować się na faktoring?

Dzięki faktoringowi, Twoja firma może zachować płynność finansową. To także doskonały sposób na uniknięcie zatorów finansowych. Nie musisz czekać na podjęcie kolejnych działań, zamówienie towarów, czy dokonanie inwestycji, aż kontrahenci opłacą faktury. Należy pamiętać, że zachowując płynność finansową zyskujemy wiarygodność w oczach partnerów biznesowych, co może skutkować korzystniejszymi warunkami czy wyższym kredytem kupieckim. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą AOW Faktoring

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
187 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *