Firma

Gumolit przemysłowy – co to takiego?

• Zakładki: 121


Gumolit przemysłowy to potoczna nazwa podłogi kauczukowej. Jest niezwykle trwały i nie wymaga konserwacji, ani dużego nakładu sił i środków podczas pielęgnacji.

Gumolit przemysłowy powstaje na bazie mieszanki kauczuku naturalnego i sztucznego oraz minerałów, siarki i pigmentów.  Ten pierwszy stanowi substancję powstałą z soku mlecznego roślin kauczukodajnych. Natomiast syntetyczny kauczuk otrzymuje się ze sztucznej syntezy chemicznej. Podczas produkcji poddaje się go procesom uplastyczniania, kalandrowania i wulkanizacji. Ten ostatni czynnik, czyli wulkanizacja w wysokim ciśnieniu wpływa na ekstremalną odporność kauczuku. Dzięki temu gumolit przemysłowy ma wysoką trwałość użytkowania przez wiele lat, nawet w trudnych warunkach.

Dlaczego warto kupić gumolit przemysłowy?

Gumolit przemysłowy kładzie się przede wszystkim w halach przemysłowych, magazynach i innych miejscach użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu. Czasami wybiera się go jako trwały i schludny materiał na domową podłogę.  W każdym  z tych przypadków cel jest jeden – trwała i bezpieczna podłoga. Kauczuk jest bardzo odporny na naprężenia, ścieranie i obciążenia. Dzięki dużej elastyczności zapewnia wysoki komfort chodzenia i świetnie amortyzuje upadki. Jest więc idealny dla małych dzieci. Jego parametry antypoślizgowości są bardzo duże. Oprócz tego bardzo dobrze tłumi hałas, co dla wielu osób jest niezwykle istotne. 

Jeśli chcesz zainstalować w swoim domu lub w firmie bezpieczną i cichą podłogę, wybierz gumolit przemysłowy. Komfort chodzenia i łatwość czyszczenia to dwie cechy, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.Artykuł powstał przy współpracy z firmą AXIMO podłogi obiektowe 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
153 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *