Prawo

Czym zajmuje się radca prawny?

• Zakładki: 46


Radca prawny to prawnik, który ukończył studia prawnicze, odbył aplikację radcowską i zdał państwowy egzamin radcowski. Jego obowiązkiem jest nie tylko stałe podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w organizowanych szkoleniach, może on także prowadzić działalność naukową i dalej szkolić się na studiach doktoranckich. Jakimi sprawami zajmuje się radca prawny?

W jakich sprawach specjalizuje się radca prawny?

Radca prawny z założenia zna przepisy w obszarze prawa: cywilnego, rodzinnego, gospodarczego, karnego i administracyjnego i etyki zawodu. Jest to jednak nazbyt dużo jak na jedną osobę, nieprawdaż?

Radca prawny bydgoszcz zna wymienione wyżej przepisy, ale specjalizuje się w danej dziedzinie lub dziedzinach. Taka praktyka jest bardzo popularna z uwagi na piętrzące się nowe przepisy, które uchwalane są z dużą częstotliwością. Poza tym, specjalizacja pozwala być doświadczonym znawcą i praktykiem w jednej lub kilku dziedzinach, co pozwala na skuteczne działania w interesie klientów.

Radcowie prawni najczęściej wybierają na swoje specjalizacje prawo cywilne i/lub gospodarcze, ale w obrębie tych dziedzin także koncentrują się na pewnego typu sprawach. Najczęściej mogą to być sprawy z zakresu: prawa dotyczącego kredytów frankowych, praw autorskich i pokrewnych, prawa umów cywilnych i gospodarczych, prawa spółek handlowych, prawa rodzinnego i opiekuńczego czy prawa pracy.

Niektórzy radcowie prawni występują także w sprawach karnych jako obrońcy z urzędu lub mogą przyjmować sprawy karne. Zawsze warto odwiedzić stronę internetowa radcy prawnego lub do niego zadzwonić, żeby zorientować się czy mógłby poprowadzić naszą sprawę.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
96 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *