Finanse

Czy faktoring bez BIK jest możliwy?

• Zakładki: 64


Przedsiębiorcy z negatywną oceną w BIK często spotykają się z odmową wniosku o kredyt i finansowanie. Dla banków przedsiębiorca o kiepskiej wiarygodności kredytowej potwierdzonej słabą oceną w BIK nie jest atrakcyjnym klientem. Takie firmy mają jednak inne możliwości pozyskania środków na bieżące działanie firmy. Mowa o faktoringu.

Faktoring dla firm, które nie mogą uzyskać kredytu

Jeżeli Twoja firma zmaga się z problemami z płynnością finansową, a bank wystawił negatywną decyzję przy wniosku o kredyt, możesz skorzystać z finansowania faktur w ramach umowy faktoringowej. Faktoring to dużo bardziej dostępna forma finansowania – od firmy faktoringowej łatwiej i szybciej możesz uzyskać środki, a wnioskowanie jest prostsze. Jeżeli Twoja firma nie spełnia wymogów stawianych przez bank, zainteresuj się ofertą faktoringu.

Kto może skorzystać z faktoringu bez BIK?

Zła historia kredytowa i negatywny wpis w bazie BIK nie muszą oznaczać, że nie uzyskasz finansowania. Wiele firm faktoringowych oferuje faktoring bez BIK i nie wymaga posiadania długiej i pozytywnej historii kredytowej. W jakich przypadkach dobrym pomysłem będzie skorzystanie z faktoringu bez baz?

  • Brak historii kredytowej.
  • Generowanie minimalnego zysku lub jego brak.
  • Prowadzenie firmy w branży o wysokim ryzyku.
  • Krótki okres prowadzenia działalności.
  • Niewielkie zadłużenia firmy.

Co daje Ci faktoring bez BIK?

Faktoring nie jest tożsamy z zadłużaniem się, tak jak w przypadku kredytu w banku. Finansowanie otrzymujesz na skutek przeniesienia swoich wierzytelności za pośrednictwem faktora. Nie pożyczasz środków od firmy faktoringowej, ale raczej przyspieszasz zapłatę za wykonane przez siebie usługi. Ostatecznie więc finansujesz działalność z własnych należności. W ten sposób bilans transakcji jest bardziej płynny, a kapitał obrotowy firmy ulega zwiększeniu. Co ważne, faktoring bez BIK oznacza dużo szybszą decyzję niż bywa to w przypadku banków. Wynika to z ograniczenia formalności. Podczas gdy banki badają dokładnie sytuację finansową klienta i zabezpieczenia, faktor często wydaje decyzję i wypłaca środki nawet tego samego dnia.

Jeżeli Twoja firma miała do tej pory problemy z terminowym regulowaniem zobowiązań, ale potrzebne Ci są środki na utrzymanie płynności finansowej, faktoring bez BIK może być najlepszym wyjściem. Usługa faktoringu bez baz jest jak najbardziej możliwa i będzie najwygodniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy ze względu na negatywne wpisy w BIK nie mogą uzyskać kredytu dla firm.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą faktoringową AOW Faktoring.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
232 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *