Inwestycje

Zastosowanie przesiewaczy wibracyjnych w przemyśle

• Zakładki: 34


Kruszywa wykorzystywane w przemyśle muszą mieć określone frakcje, czyli rozmiar ziaren. W zależności od rodzaju materiału, jaki sortujemy, oraz późniejszego zastosowania musimy wybrać odpowiedni typ przesiewacza. Przesiewacze wibracyjne można wykorzystać zarówno do klasyfikacji bardzo dużych frakcji, jak i drobnych piasków lub pyłów. W zależności od potrzeb mogą to być takie materiały, jak żwir, kamień, węgiel, zboże, warzywa albo surowce do produkcji leków.

Przesiewacz wibracyjny do sortowania i przesiewania

Przesiewacz wibracyjny oferuje całą gamę możliwości, jeżeli chodzi o zastosowania do skutecznego rozdzielania, przesiewania i sortowania materiałów. Przesiewacze są niezbędne wszędzie tam, gdzie konieczna jest jednolita struktura materiału lub masa cząstek. Przesiewacze wibracyjne sprawdzą się nawet w sytuacji, gdy konieczne jest oddzielenie od siebie cząstek stałych od płynnych. 

Zastosowanie przesiewaczy wibracyjnych dotyczy wielu branż przemysłu, od branży budowlanej poprzez górniczą, ceramiczną i rolniczą aż po branżę spożywczą, farmaceutyczną i kosmetyczną. Sita wibracyjne są też codziennym narzędziem pracy w nauce, na przykład w archeologii lub w technologii kosmicznej.

Rodzaje i wykorzystanie przesiewaczy wibracyjnych

Kategoria przesiewaczy wibracyjnych jest bardzo szeroka, a żeby odpowiedzieć na najróżniejsze potrzeby przemysłu, tworzy się różne rodzaje przesiewaczy. Wśród modeli wibracyjnych można wyróżnić przesiewacze liniowe jednopokładowe, które służą do podziału na dwie frakcje, oraz wielopokładowe, które pozwalają na podział na wiele frakcji. Do wyboru mamy też przesiewacze wibracyjne rotacyjne, jednopokładowe lub wielopokładowe. Ale na tym nie kończy się klasyfikacja przesiewaczy wibracyjnych. 

W zależności od konkretnego zastosowania możemy zamówić przesiewacze przeznaczone do pracy z materiałami sypkimi albo model do oddzielania cząstek stałych od cieczy. W ten sposób przesiewacze możemy wykorzystać do odwadniania materiału, wstępnej klasyfikacji kruszyw oraz kontroli przed wykorzystaniem kruszywa. Zamawiając urządzenie u producenta, takiego jak GKM Siebtechnik, należy wziąć pod uwagę to, do czego chcemy wykorzystywać przesiewacz wibracyjny i jakie oraz ile frakcji planujemy uzyskać. W razie potrzeby możemy skorzystać ze wsparcia specjalistów, aby najlepiej dopasować wybraną maszynę do wybranych przez nas zastosowań. W ten sposób zapewnimy najwyższą jakość produkcji i optymalną pracę przesiewacza.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
35 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *