Firma

Wynajem długoterminowy samochodu – zalety rozwiązania popularnego w Europie Zachodniej

• Zakładki: 138


Wynajem długoterminowy samochodu staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem na zachodzie, powoli zdobywa także rynek motoryzacyjny w Polsce. Na czym polega i jakie są zalety długoterminowego wynajmu samochodów?

Wynajem długoterminowy samochodu zamiast leasingu

Wynajem długoterminowy samochodu to usługa kierowana zarówno do firm, jak i osób prywatnych. Częściej jednak korzystają z niego firmy, rezygnując tym samym z leasingu. Opłata za długoterminowy wynajem pojazdu obejmuje niemal wszystkie koszty eksploatacyjne – sam koszt za użytkowanie pojazdu, serwis i naprawy, kupno i wymianę opon, ubezpieczenie. Firmy i osoby, które zdecydowały się na długoterminowy wynajem, poza ratą ponoszą wyłącznie koszty tankowania bądź ładowania pojazdu.

Wynajem długoterminowy samochodu – to się opłaca!

Długoterminowy wynajem pojazdów to bardzo wygodne i kompleksowe rozwiązanie. Pozwala ono zoptymalizować koszty związane z utrzymaniem samochodu i całej floty. Użytkownik musi jedynie dostarczyć pojazd w odpowiednim czasie do serwisu, w którym dokonywane są przeglądy, przeglądy serwisowe oraz naprawy. Dodatkowym atutem wynajmu długoterminowego samochodów jest możliwość podpisania umowy na nowe, jak i używane auto. Po zakończeniu okresu umowy, można ją przedłużyć, zrezygnować z usługi bądź podpisać nową umowę na wynajem długoterminowego innego samochodu.

Wszystkie te korzyści sprawiają, że wynajmem długoterminowym samochodu interesuje się coraz więcej firm i osób prywatnych, które nie są zainteresowane kupnem samochodu za gotówkę, na raty czy w leasing.

Artykuł powstał we współpracy z wypożyczalnią samochodów Vivacar.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
113 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *