Inwestycje

Tanie ogrodzenie – na jakie warto postawić?

• Zakładki: 32


Ogrodzenie swojej posesji czy działki zapewnia większą prywatność i zwiększa bezpieczeństwo. Jednocześnie nie każdego inwestora stać, aby od razu zainwestować w ogrodzenie z bloczków czy drewna. Nie zawsze też takie ogrodzenie sprawdzi się najlepiej. Dziś podpowiemy Wam na jakie tanie ogrodzenie warto postawić.

Tanie ogrodzenie działki – wybierz siatki ogrodzeniowe

Tanie ogrodzenie może być stylowe, a przy tym całkiem trwałe. Doskonałym tego przykładem są siatki ogrodzeniowe, które prezentują się niezwykle dobrze, a przy tym wyróżnia je łatwy i szybki montaż. Rzecz jasna należy wybierać siatki wysokiej jakości, a więc takie, które są ocynkowane. Dzięki temu są odporne na korodowanie oraz zmienne warunki atmosferyczne. Pod wpływem wilgoci nie rdzewieją. Zwróćcie jeszcze uwagę na grubość drutu. Nie powinna być mniejsza niż 3,1 mm. Siatki ogrodzeniowe dostępne są w kilku kolorach takich jak grafitowy, czarny, zielony czy brązowy, a dzięki temu łatwo możecie je dopasować do koloru elewacji czy kostki brukowej. Jeżeli potrzebujecie tymczasowego ogrodzenia, np. działki budowlanej, to możecie postawić na siatkę leśną. Zabezpiecza ona teren, ale też chroni przed zwierzętami. 

Metalowe panele ogrodzeniowe – czy to dobry wybór?

Możecie też wybrać metalowe panele ogrodzeniowe, które są sztywne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pod wpływem promieni słonecznych nie tracą koloru i w przeciwieństwie do drewna nie butwieją. Możecie zdecydować się na panele o wysokości 1,2 czy 1,5m. Nieco inaczej sytuacja wygląda, gdy Wasz teren jest nierówny lub znajduje się na wzniesieniu. W takim przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzą się przęsła o wysokości 1,7m, które zniwelują te różnice. Można zdecydować się na klasyczne panele 2 D albo też bardziej nowoczesne panele 3D, które posiadają przetłoczenia. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.          

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *