Firma

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – jak się do niej przygotować? Kilka porad od specjalistów z Archibald

• Zakładki: 72


Aplikując na stanowisko, które wymaga przynajmniej komunikatywnej znajomości języka angielskiego, możemy być pewni, że nasz poziom języka zostanie sprawdzony. Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku staje się już bowiem standardem. Jak się do niej przygotować, by dostać wymarzoną prace? Jak wybrnąć z trudnych sytuacji podczas rozmowy rekrutacyjnej przeprowadzanej w języku obcym?

Przygotowanie merytoryczne przed rozmową kwalifikacyjną po angielsku

Przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku powinniśmy zacząć podobnie, jak do każdej rozmowy o pracę. Przede wszystkim musimy poznać naszego potencjalnego pracodawcę – jaki jest profil firmy, czym się wyróżnia i co my możemy zaoferować firmie, jeśli nas zatrudni? Uporządkujmy naszą wiedzę w zakresie, jaki będzie od nas wymagany na stanowisku, na jakie aplikujemy. Przypomnijmy sobie jak najwięcej szczegółów, dotyczących naszego doświadczenia – czym dokładnie zajmowaliśmy się w poprzednich firmach, jakie dodatkowe obowiązki wykonywaliśmy? Musimy być również przygotowani na pytanie odnoszące się do zmiany pracy – dlaczego szukamy nowej pracy lub dlaczego zrezygnowaliśmy z poprzedniej?

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku?

Jeśli na co dzień nie posługujemy się językiem angielskim, warto przypomnieć sobie najważniejsze zwroty – zarówno te biznesowe, jak i te dotyczące naszego życia prywatnego. Koniecznie ćwiczmy, odpowiadając na głos na pytania, jakich się spodziewamy. Taka powtórka z całą pewnością będzie pomocna i pomoże nam wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie, jaki wskazaliśmy w CV.

Planując zmianę pracy w przyszłości, możemy jeszcze lepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Zapiszmy się na kurs językowy – angielski biznesowy kurs online będzie najlepszym wyborem, gdy chcemy zwiększyć zasób słownictwa, by móc swobodniej komunikować się w środowisku biznesowym.

Na rozmowie kwalifikacyjnej po angielsku zostanie sprawdzona nasza umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Jeśli nie zrozumiemy pytania, poprośmy o jego powtórzenie, kontynuując rozmowę po angielsku. Możemy także sparafrazować pytanie, upewniając się, że dobrze je zrozumieliśmy. W ten sposób udowodnimy, że nasze trudności w dużej mierze wynikają ze stresu, z który potrafimy sobie poradzić.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
34 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *