Inwestycje

Pompa próżniowa – co warto o niej wiedzieć?

• Zakładki: 77


Są takie urządzenia, które pełnią niezwykle ważną rolę i wykorzystywane są na szeroką skalę w przemyśle. Na pewno należy do nich pompa próżniowa. Warto na jej temat dowiedzieć się więcej i poznać zasady jej pracy.

Czym jest pompa próżniowa? 

Pompa próżniowa jest to urządzenie, które wykorzystywane jest w wielu branżach. Ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba wytworzyć podciśnienie. Służy ona do odessania niezanieczyszczonych gazów czy cieczy, choć sprawdza się również w procesie filtracji. W jej przypadku najważniejszym parametrem jest ciśnienie końcowe, a więc najmniejsza wartość ciśnienia jaką można uzyskać. Oczywiście trzeba też zwrócić uwagę na samą szybkość pompowania czy wydajność urządzenia. Kolejną zaletą stosowania jest fakt, że koszty eksploatacji są naprawdę niskie. Otóż pompa próżniowa rzeczywiście zużywa niewielkie ilości energii elektrycznej. 

Gdzie wykorzystuje się pompy próżniowe? 

Pompa próżniowa ma zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, choćby w motoryzacji. Dzięki pompie możliwa jest kontrola emitowanych spalin. To urządzenie wykorzystywane jest również przez firmy, które montują klimatyzację. Przedsiębiorstwa z branży produkcji żywności również z niej korzystają, choćby w procesie pakowania próżniowego produktów. Wybierając pompę próżniową bezolejową macie pewność, że jest ona ekologiczna, jednocześnie wykorzystywana jest na szeroką skalę w medycynie, w systemach próżniowych podczas zabiegów. Jest to urządzenie, które działa niezwykle sprawnie. Koszty urządzenia są również niewielkie. Pompa próżniowa rzadko ulega awarii. Oczywiście należy zwrócić jeszcze uwagę na łatwą obsługę i konserwację oraz niezwykle cichą pracę. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą TECHEM.     

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *