Inwestycje

Od czego zależy cena domów modułowych?

• Zakładki: 70


Domy modułowe to rozwiązania, których w ostatnich latach buduje się w Polsce coraz więcej. W jaki sposób powstają? Od czego zależy cena domów modułowych? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

W jaki sposób powstają domy modułowe?

Domy modułowe w około 90% powstają w wyspecjalizowanych fabrykach, gdzie wytwarzane są ich poszczególne elementy (moduły). Na miejscu budowy następuje jedynie ich łączenie w całość, co sprawia, że jest to zdecydowanie najszybsza ze znanych obecnie technologii budowy domów. Z czego wytwarzane są domy modułowe? Otóż, opierają się na drewnianej lub metalowej konstrukcji szkieletowej z odpowiednim wypełnieniem. Dzięki ociepleniu zewnętrznemu oraz elewacji w niczym nie ustępują tradycyjnym budynkom i mogą być użytkowane jako domy całoroczne. Należy jednak podkreślić, że w tym przypadku konieczne jest wykonanie odpowiedniego fundamentu, na którym usytuowany zostanie budynek modułowy.

Od czego zależy cena domów modułowych?

Każdy, kto interesował się domami modułowymi zdaje sobie sprawę, że koszty ich budowy mogą być naprawdę różne. O czego zależy zatem cena domów modułowych? Przede wszystkim od ich metrażu, rodzaju użytych materiałów, czy zastosowanych rozwiązań. Warto również mieć świadomość, że wyższa cena obowiązuje w przypadku domów modułowych całorocznych.

Podsumowując należy stwierdzić, że cena domów modułowych jest uzależniona od wielu czynników. Warto jednak mieć świadomość, że decydując się na tego typu rozwiązanie na pierwszym miejscu należy stawiać jakość.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *