Firma

Jak wybrać najlepszą niszczarkę do papieru?

• Zakładki: 577


Niszczarka do dokumentów w przypadku większości firm to absolutna konieczność. Dzięki niej, łatwiej jest chronić prywatne informacje oraz wrażliwe dane przez ich wykorzystaniem czy kradzieżą. Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru niszczarki do papieru.

Moc

Niszczarki do papieru są dostępne w trzech wersjach – mała, średnia i duża. Można powiedzieć ogólnie, że im więcej dokumentów zamierzasz niszczyć, tym większą moc powinna mieć niszczarka. Jeżeli będziesz wykorzystywać niszczarkę o mniejszej mocy bardzo często, może to spowodować jej przegrzani i w konsekwencji poważne uszkodzenie.

Pojemność

Jeżeli będziesz niszczyć bardzo dużo dokumentów, wybierz niszczarkę, która ma dużą pojemność załadowania. Niszczarka, która ma miejsce na 20 papierowych arkuszy, znacznie przyspieszy Twoją pracę, niż niszczarka, która ma tylko 10. Najlepsze niszczarki mogą pomieścić nawet setki dokumentów jednocześnie.

Prędkość

Warto spojrzeć także na średnią prędkość niszczenia dokumentów, która jest zazwyczaj wyrażona w metrach na sekundę. Może zdarzyć się tak, że pomimo większej pojemności załadowania, czas niszczenia dokumenty będzie znacznie wolniejszy.

Materiały dodatkowe

Jeżeli Twoje dokumenty często zawierają dodatkowe elementy takie jak zszywki, pomyśl o niszczarce, która obsługuje niszczenie takich materiałów. Jeżeli poza papierem, chcesz niszczyć także inne rzeczy, np. płyty CV to warto uwzględnić taki sprzęt, który połączy te funkcje.

Sposób cięcia

Niszczarka do papieru ma służyć przede wszystkim jako narzędzie pozwalające zachować bezpieczeństwo i ochronę przed dostaniem się dokumentów w niepowołane ręce. Warto zatem wybrać taką, która ma wysoki poziom rozdrabniania i cięcia papieru. Może to być cięcie w paski (dla mniej ważnych dokumentów) oraz cięcie na konfetti (dla tych ważniejszych papierów).

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
451 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *