Marketing

Jak zrobić kurs online i od czego zacząć?

• Zakładki: 68


Słyszysz o rosnącej popularności kursów online, a w Twojej głowie rodzi się myśl: „a może ja mógłbym tak zarabiać?”. Mógłbyś, ale pomysł i dobre chęci to nie wszystko – trzeba działać! Od czego zacząć tworzenie kursu, jak się za to zabrać? Podpowiadamy, w jaki sposób zacząć proces planowania kursu i gdzie zdobywać wiedzę o tym, jak zrobić kurs online.

3 filary planowania kursu online

Zanim zaczniesz proces tworzenia kursu, odpowiedz sobie na 3 pytania:

  • Dlaczego tworzysz kurs? Ustalenie takiej bazy pomoże Ci zachować spójność w dalszych etapach realizacji kursu i podejmować decyzje zbliżające Cię do celu.
  • Jaki problem pomożesz rozwiązać uczestnikom? Twoi klienci oczekują od Ciebie wiedzy i odpowiedzi na konkretne zagadnienia, wsparcia w rozwiązaniu określonego problemu.
  • Do kogo chcesz dotrzeć? Zastanów się, ko będzie miał korzyści z Twojego kursu, kto potrzebuje Twojej wiedzy. Dlaczego miałby z niej skorzystać? Znajomość grupy docelowej pomoże Ci zyskać potencjalnych klientów.

Ucz się od najlepszych!

Chcesz dowiedzieć się, jak zrobić kurs online od A do Z? Nie bój się uczyć od innych! Zapisz się na szkolenie z tworzenia kursów online. Nie musisz robić wszystkiego od zera. Możesz skorzystać z gotowych strategii oraz sprawdzonych w praktyce formuł i schematów działania. Szkolenia zapewnią Ci ogromną porcję praktycznej wiedzy i pomogą uniknąć błędów nowicjusza. W ten sposób będziesz miał solidne podstawy do stworzenia dochodowego kursu online!

Artykuł powstał przy współpracy z magdalenap.com.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
39 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *