Firma

Czy Twojej firmie potrzebny jest demineralizator wody?

• Zakładki: 107


Niektóre gałęzie przemysłu wymagają wody o najwyższym poziomie czystości. Woda jest niezbędna w sektorze przemysłowym – do zasilania maszyn, procesu produkcji i nie tylko. Sprawdzonym sposobem na oczyszczenie tej wody jest proces demineralizacji wody. Demineralizator wody stosuje się w celu uzyskania wody o najwyższych parametrach jakości. Sama demineralizacja to proces usunięcia z wody soli mineralnych, w wyniku którego uzyskujemy wodę o wysokim stopniu czystości. Gdzie stosuje się demineralizatory wody?

Gdzie jest potrzebny demineralizator wody?

Oczyszczona woda jest podstawą w branży spożywczej i farmaceutycznej, ale też kosmetycznej. Dlaczego? Woda dodawana do kosmetyków i leków musi być pozbawiona minerałów i innych związków, aby nie zmieniać właściwości produktu. Woda demineralizowana jest też potrzebna w systemach chłodzenia (również w klimatyzacji) maszyn, zapobiega szybszemu zużyciu systemu. Demineralizator wody spełnia też zadanie w branży akwarystycznej. Wodę demineralizowaną wykorzystuje się w sklepach i ogrodach zoologicznych, ale też w domowych akwariach.

Z kolei w branży motoryzacyjnej woda pozbawiona minerałów jest niezastąpiona przy produkcji chłodnic do samochodów i akumulatorów. Dzięki temu chłodnice i akumulatory są odporne na powstawanie osadów, które przyczyniają się do ich zwiększonej awaryjności i skrócenia ich żywotności. Inne częste zastosowanie demineralizatora wody to wykorzystanie w laboratoriach analitycznych (do pozyskania niczym niezakłóconych wyników badań) oraz w studiach fotograficznych, gdzie umożliwia wywołanie zdjęć.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą PROEKO – stacje uzdatniania wody.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
59 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *